Deník výpravy:

31.března 2005
  Konec výpravy je tady. Dnes se výprava přesunula k autu do Ivala a během dneška nebo zítřka vyráží směr Česká republika.
 
Poslední den na jezeře Inary.
Poslední den na jezeře Inary.

29.března 2005
  Dnes se výprava přesunula asi 40km před Inary, kde bude nocovat ve srubu na ostrově. Radek se k poslední čtvrtině trailu vyjádřil takto: "Ponorku nemáme, je to teď víc v pohodě než na začátku - alespoň podle mě. Unavení zatím tolik nejsme."
 
Špičkový musher.
Špickový musher se špickovými psy podavající špičkový výkon na špičkovém trailu.

28.března 2005
  Dnešní noc stráví výprava ve srubu na jezeře u městečka Partakko.
 
Dva mužici před svou izbuškou.
Dva mužici před svou izbuškou.

26.března 2005
  Dnes bylo dosaženo nejsevernějšího místa trailu - Nuorgam. V tlapkách psů už je přes 800km. Zatím výprava přespávala po srubech (dnes 3km od Nuorgamu). Teploty se pohybují okolo -5°C a občas zasněží.
 
Brány Nuorgamu.
Brány Nuorgamu.

24.března 2005
  Velké mrazy na jihu vystřídala obleva na severu. Sněžení přešlo v déšť. Naštěstí jsou na severu sruby intenzivněji, takže je kde se sušit.
 
23.března 2005
  Dnes výprava vystartovala na druhou půlku cesty a během dne urazila 45km. Dnešní noc se všichni uvelebí ve srubu v Karppasaari.
 
Start na druhou polovinu.
Start na druhou polovinu.

22.března 2005
  Výprava se během dne přesunula autem na sever do města Ivalo, odkud bude startovat na druhou polovinu trailu. Radek se k tomuto kroku vyjádřil takto: "Autem jsme do Ivala přejeli z důvodu, že Sariselka je lyžařské středisko a nechtěli jsme jim tam znovu poškodit tratě a na parkovišti se na nás už taky netvářili moc přívětivě, že už tam stojíme tak dlouho. Autem jsme popojeli jen asi 25km, ale na našem záměru ujet 1000km se nic nemění.".
 
Poslední kilometry.
Poslední kilometry první poloviny.

21.března 2005
  Dnes ráno byl zjištěn skutečný stav psů. Celou dosavadní cestu měli díky mrazu nadýchané kožichy a až teprve teplo přepraváku ukázalo jejich žebra.
 
20.března 2005
  Dnes se jelo jako o život k autu. Nakonec to bylo celých 75km, ale psi to zvládli. Večer dorazila výprava k vytouženému cíli a může si dva dny odpočinout.
 
V teple kůty.
Předchozího večera v teple kůty.

19.března 2005
  Dnes byla opět kratší etapa a přibylo dalších 35km. Zítra by měla výprava dorazit k autu vzdálenému 60km. Na noc se výprava usídlila v chatce s otevřeným ohništěm na říčce Ylaliesijoki.
 
Očima mushera.
Očima mushera.

18.března 2005
  Po několika vyčerpávajících dnech bylo zvoleno oddechové tempo a délka dnešní etapy byla oproti předchozím méně než poloviční, a to 35km. Teploty se sice přes noc vyšplhaly na -15°C a přes den na -5°C, ale začal foukat silný vítr. Takže ideální počasí se opět nekoná. Dnešní noc stráví výprava v grilovacím altánku na ostrově na jezeře Viiankijarvi, jen bude nutné stanem, prázdnými pytli od granulí pro psy a všemi ostatními dostupnými předměty ucpat okénka pro vyhlížení.
 
17.března 2005
  Výprava včera urazila 90 km. Po zavírací době spali všichni pod širákem před hospodou. Ráno bylo naštěstí relativně teplo -15°C, tak se spalo dobře. Dnešní den byla trasa opět delší a noc bude druhá strávená v přístřešku a to u Sodankyli. Teichmič prožívá chřipkovou krizi. Indiánovi drží sanice už jen silou vůle. Všichni včetně psů se už těší na dvoudenní odpočinek do auta a do přepraváku. Tam by měla výprava dorazit zhruba za dva dny. Po zaslouženém odpočinku vyrazí na druhou, severní, polovinu trasy.
 
Polední siesta.
Polední siesta po mrazivé noci.

16.března 2005
  Ráno se výprava otočila na nejjižnějším místě putování v Olkkajarvi a vyráží na sever. V té době má za sebou 290km cesty (cca.1/4 délky celé trasy).
 
Vyrážíme na sever.
Vyrážíme na sever.

15.března 2005
  Tak to s tím oteplením není zase tak žhavé. Ráno v osm hodin bylo -38°C. Dnešní noc bude první strávená v dřevěném přístřešku a to v Olkkajarvi (cca.15km před Rovaniemi).
 
Na jezeře Vikajarvi.
Na jezeře Vikajarvi.

14.března 2005
  Začíná se oteplovat! Teplota se v noci zastavila na -31°C. Výprava je zhruba 80km před Rovaniemi. Honza "Indián" Čapek zlomil sanici (u saní), ale uz je opravená (oprava 16.03.05 - dle nejčerstvějších informací - viz. návštěvní kniha - sanice opravená není, ale přesto to jede - pozn. webmaster), takže se jede dál.
 
Další den na saních.
Další den na saních.

13.března 2005
  Ráno bylo -35°C. Radek musel dnes vézt Jacka v saních, protože si při přejíždění sobí ohrady zlomil dráp.
 
Příprava na další noc.
Příprava na noc při -35°C.

12.března 2005
  Rtuť teploměru se ráno pohybovala na hranici -33°C. Výprava se nalézá asi 20km před Sodankyle. Radek se pomalu začíná uzdravovat.
 
11.března 2005
  Dnes vyráží výprava z Saariselky přes Sodankylu do Rovanniemi a zpátky. V druhé půli výpravy pak vyrazí na sever do Nuorgamu a zpět. Teplota se zatím přes den pohybuje okolo -15°C.
 
Příprava na start.
Start se blíží...

Krátká zastávka na focení.
Krátká zastávka na focení.

Za jízdy
Za jízdy.

10.března 2005
  Zatím vše probíhá dle plánu, jen Radek bojuje s nachlazením.
 
9.března 2005
  Výprava "vkročila" na Finskou půdu (event. sníh).
 
7.března 2005
  Dnes v 19:15 překročila v Náchodě-Bělovsi výprava české hranice směr Finsko. Předpokládaná trasa je Polsko, Litva, Lotyšsko, Finsko. Výbava se skládá z 400kg granulí a dalších desítek kilogramů výbavy, jak pro psy, tak pro členy výpravy.
 

Mapa cesty:

Trasa výpravy