N a b í d k a     s p o l u p r á c e

Long distanc Mushing
 
po uplynulých sezónách, kdy jsem se svým psím týmem vyhrál všechny long distanc závody pořádané v Čechách, jsem začal přemýšlet a hlavně pracovat na účasti v nějakém velkém a prestižním závodě v Evropě. V roce 2005 se ve Francii konal první ročník závodu La Grande Odysseé. Vznikl jako jediný závod v kontinentální Evropě, který se svou náročností může srovnávat s těmi slavnými, jako Iditarod či Yukon Quest na Aljašce. Hlavní a mediálně známou osobou, která celý podnik zaštiťuje je Nicolas Vanier, který se psím spřežením projel napříč Ruskem a Amerikou, a také se zúčastnil obou zmíněných závodů na Aljašce. Na trať dlouhou 1000 km mohli v Savojských Alpách vyrazit jen ti nejlepší. Na takovýto závod se nemůžete přihlásit, na takový závod Vás musí pozvat. Mezi pozvané a jako jediný Čech jsem patřil i já, což byla pro český mushing jistě velká čest. O to více, že jsem ročník 2007 La Grande Odysseé vyhrál! Hodnotu tohoto vítězství nemůže snížit ani to, že závod byl pro nedostatek sněhu v celé Evropě zkrácen. Tím jsem si zajistil i účast v La Grande Odysseé 2008, kde jsem se umístil na čtvrtém místě za skandinávskou musherskou špičkou. Nabrané zkušenosti z první účasti na takto dlouhém závodě, bych rád zúročil na La Grande Odysseé 2009. Pokud přípravy dopadnou podle mých představ a vše se bude dařit, byla by škoda vloženého úsilí a zdrojů nevyužít a tak je ještě ve hře účast v tak prestižních závodech jako je Femund nebo Finnmarkslopet pořádaných v únoru a březnu v Norsku.
 
  Příprava na takovýto závod je nejen časově, ale i finančně značně náročná. Trénovat se musí začít již během srpna. Trať se nepočítá na kilometry, ale na hodiny. Již dnes 18 psů trénuji 3-4 hodiny denně, cílem je 6 hodin. Jen 14 nejlepších pak může na start. Taková zátěž představuje obrovský nápor na organismus psa. Tomu musí odpovídat i množství a kvalita podávané stravy.
 
  Tímto bych Vás chtěl požádat, zda byste svými výrobky nemohli podpořit naše úsilí. Navrhněte prosím, jak byste si formu případné spolupráce představovali. Jedná se o závod s opravdu velikou propagací ve všech Francouzských médiích, včetně televize. Vaší firmě mohu zajistit propagaci formou svých webových stránek www.protrail.info, fotek, nášivek na oděvu mém i mých pomocníků, nálepek na autech atp.. Veškeré materiály, např. fotografie pořízené v průběhu závodu, poskytnu Vaší firmě k dalšímu reklamnímu využití.
 
  Předem velice děkuji a těším se na případnou spolupráci.
 
Havrda Radek
Vlčice 116
541 01 Trutnov
Tel. 777 290 390
 
RadekHavrda@seznam.cz
 
www.grandeodyssee.com